Naše farma klade velký důraz na mírnost včelstev. Jedině s takovými včelstvy lze pracovat rychle, efektivně bez použití mimořádných ochranných pomůcek. Včely nesmí obtěžovat nás ani naše sousedy.

Řadu let jsme zkoušeli matky známých chovatelů téměř z celé ČR. Výsledky nás neuspokojily a proto jsme se před několika lety obrátili na chovatele matek v Rakousku. Začali jsme pro svou potřebu rozchovávat kraňské matky kmene Sklenar z Mistelbachu. Teprve nyní jsme s mírností našich včelstev spokojeni. I včelstva s vnučkami (F2 generace) si zachovávají mimořádnou mírnost i ostatní vynikající vlastnosti - jarní rozvoj, výnos, perfektní sezení na plástech, nerojivost. Také tolik diskutovaný čistící pud je na běžné úrovni srovnatelné i s kmenem Vigor, u kterého je tato vlastnost dávána za vzor.
Vylíhlé matky jsou chovány v šesti až devítiplástových úlcích (Mini plus, Brenner), kde mají po oplození dostatek prostoru k rozkladení.

 

 


 

PRODEJ VČELÍCH ODDĚLKŮ V ROCE 2024

V roce 2024 budeme prodávat pouze oddělky z vyzimovaných včelstev K odběru budou dle počasí od konce dubna do poloviny května. Oddělky budou dodávány v kartónových přepravkách (viz. foto) na 6 plástech (min. na 4 plástech otevřený a zavíčkovaný plod). 
Oddělky jsou k dispozici na RM 448x168 - 2/3 Langstroth a RM 420x170 - Optimal.

 

 Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ, kraje a telefonu.  Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách a nezapomeňte uvést na jaké rámkové míře oddělky požadujete. Oddělky je nutno vyzvednout osobně, nelze zasílat PPL nebo poštou. Na Slovensko oddělky neprodáváme.

Cena oddělků je  4000 Kč


 

PRODEJ VČELÍCH MATEK V ROCE 2024

CENA VČELÍCH MATEK A PODMÍNKY OBJEDNÁVKY:

 červen - červenec                     700 Kč

Ke každé zásilce bude účtováno poštovné a balné 200
(v případě navyšení poštovních poplatků bude toto zohledněno)
Maximální počet matek v jedné zásilce - 10 ks


Objednávky přijímáme na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a vyřizujeme dle pořadí příjmu do vyčerpání možností naší farmy. Veškerá komunikace v sezónu z časových důvodu pouze přes email. V objednávce uveďte celou adresu včetně PSČ a telefonu. Prosíme o slovní potvrzení, že souhlasíte s podmínkami uvedenými na těchto stránkách. Matky odesíláme z časových důvodů pouze poštou na dobírku. Včelaře kontaktuji předem telefonicky a domlouvám přesný termín odeslání. 

 

Copyright 2006 - 20XX ing. Břetislav Pravda